0
دکتر رضا پاشائی، فعال اقتصادی و کارآفرین کشور:
حمایت از صنعت چرم و کفش، توسعه اقتصادی کشور را موجب می شود
دکتر رضا پاشائی، فعال اقتصادی و کارآفرین کشور:
حمایت از صنعت چرم و  کفش، توسعه اقتصادی کشور را موجب می شود

یکی از صنایعی که می تواند در توسعه اقتصادی کشور موثر بوده و بخش مهمی از مشکلات اقتصادی را مرتفع و درآمدزایی خوبی نیز در کنار اشتغال زایی داشته باشد؛ صنعت چرم و کفش است.
دکتررضا پاشائی از فعالان اقتصادی و کارآفرینان برتر کشور و استان آذربایجان شرقی با اعلام مطلب فوق در بازدید از دفتر پایگاه خبری «کفش نیوز»گفت: مسئولان کشور با برنامه ریزی صحیح و نگاه کارشناسانه به این صنعت، بایستی از پتانسیل مورد نظر صنعت چرم و کفش به نفع توسعه اقتصادی کشور استفاده نمایند.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی نیز بر اساس وظیفه ذاتی خود، به نوبه خود قوانین و مقررات دست و پا گیریی که مانع توسعه صنعت چرم و کفش کشور شده اند را بررسی و در جهت رفع نواقص و خلاء های قانونی اقدام می نماید تا شاهد توسعه این صنعت باشیم.

مدیر عامل شرکت طاها صنعت تبریز، با تشریح تاریخچه و سابقه درخشان صنعت چرم و کفش کشور به ویژه تبریز، تصریح کرد: صادرات کنونی چرم و کفش زیر یک درصد است که این رقم دور شان و جایگاه کشورمان بوده و نیازمند توجه ویژه و آسیب شناسی دلایل آن است تا بتوان این رقم را ارتقای داد.
دکترپاشائی، ادامه داد: صنعت چرم و کفش سابقه ای طولانی در کشور و به ویژه تبریز دارد، ولی متاسفانه امروز شاهد مشکلات عدیده ای در این صنعت هستیم که باید زیرساخت های توسعه این صنعت به صورت جدی شناسایی شود تا بتوان به جایگاه واقعی خود در منطقه و جهان برسیم که دور دسترس هم نیست.
وی در خاتمه با اشاره به توان اشتغال زایی بالای صنعت چرم و کفش گفت: انصافا صنعت چرم و کفش از صنایع اشتغال زا در کشور است که در تبریز بیش از 40 هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم از این راه امرار معاش می کنند و شهر تبریز بزرگترین شهرک صنعتی چرمشهر کشور را دارد و  با توجه به پتانسیل ها و توانایی های بالای صنعتگران چرم و کفش و سابقه دیرینه، این صنعت در جایگاه واقعی خود قرار نداشته و تصمیم گیر ان و مسئولان استان و کشور باید توجه ویژه ای  به این صنعت داشته باشند.

دکتر رضا پاشائی: برای داشتن اقتصادی پویا، باید به دنبال رهایی از وابستگی به صادرات نفتی باشیم