0
کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تبریز:
باید موانع تولید رفع شوند تا شاهد توسعه اقتصادی باشیم

دکتر رضا پاشائی، کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تبریزگفت: اگر به داد صنعت و تولید نرسیم، همین فعالیتهای موجود نیز تعطیل خواهد شد به همین دلیل باید موانع تولید رفع شوند.
دکتررضا پاشائی در دیدار جمعی از فعالان و صنعتگران کفش تبریز با اعلام مطلب فوق، با اشاره به قانون رفع موانع تولید تاکید کرد: طبق این قانون هر کار جدید تولیدی در پنج سال نخست فعالیت معاف از پرداخت مالیات خواهد بود؛ به شرطی که کارگاه تولیدی خارج از محدوده شهری و یا در داخل شهرکهای صنعتی باشد و همچنین اگر کارگاه تولیدی در مناطق محروم قرار گیرد، این معافیت به 10 سال افزایش می یابد.
وی خاطرنشان کرد: برای حمایت از تولید، مجلس شورای اسلامی قانونهایی مانند حداکثر استفاده از تولید، بهبود کسب و کار، اصل 44، رفع موانع تولید و حمایت از تولید را تصویب کرده است.
 وی اظهار کرد: اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون سه تشکل خصوصی هستند که در قانون رسمیت پیدا کردهاند و جایگاه آنها ارتقا داده شده است و روسای این تشکلها میتوانند در صحن علنی و کمیسیونها صحبت کنند.


دکترپاشائی با اشاره به صنعت چرم و کفش و لزوم حمایت عملی دولت از این صنعت ریشه ای و اشتغال زا بیان داشت: معرفی تولیدات با حضور در نمایشگاههای داخلی و خارجی، ورود مواد اولیه با کیفیت با حذف تعرفه گمرگات،  ممانعت از ورود کفش های خارجی نیازهایی هستند که باید از سوی متولیان امر صورت پذیرد و بدون بسترسازی لازم نمی توان انتظار توسعه این صنعت را داشته باشیم.
این فعال اقتصادی و تولیدکننده موفق استان با بیان اینکه بنده تمام تلاشم حمایت از صنعت بوده که یکی از این صنایع، صنعت چرم و کفش تبریز است و به نظرم «بهترین راه برای حمایت از تولید و دسترسی به بازارهای جهانی، برندسازی است».
پاشائی، در خاتمه گفت: تولیدکنندگان باید در جهت ارتقای کیفیت و مرغوبیت کالای خود تلاش کنند که ایجاد فروشگاههای رنجیره ای نیز می تواند یکی از راههای فروش تولیدات داخلی برای مردم باشد.

دکتر پاشایی:
نمایشگاه های کفش، تحولی در صنعت چرم و كفش ایجاد كرده است