0
دکتر پاشایی:
تمام تلاش ما، توسعه و ارتقای صنعت چرم و کفش تبریز است

رئیس انجمن نیرو محرکه همگن و قطعات خودروی کشور، گفت: تمام تلاش ما، توسعه و ارتقای صنعت چرم و كفش تبریز است.
دکتر رضا پاشائی با اعلام این مطلب در گفتگو با ماهنامه سراسری «همگام با اصناف» افزود: حفظ و تعالی این صنعت در گرو همکاری ها و همدلی های دولت، مجلس، شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز است.
وی، با اشاره به اینكه، با نگاهی عمیق به صنعت چرم و کفش کشور به نظر می رسد مشکل اساسی این حوزه برند سازی و عرضه آن باشد، تصریح كرد: پس از بررسی تطبیقی چندین کشور از جمله ترکیه، مالزی و کره به این نتیجه رسیده ایم که عامل پیشرفت این کشورها در صنعت چرم و کفش حمایت قاطعانه دولت ها بوده است.
این فعال اقتصادی و تولیدکننده موفق با درخواست تدوین برنامه های راهبردی دولتمردان در احیای این صنعت، خاطرنشان کرد: با وجود قدمت چندین ساله این صنعت در کشور بخصوص در تبریز انتظار می رود دولتمردان نگاهی دلسوزانه تری نسبت به این صنعت داشته باشند. پاشائی، خاطرنشان کرد: حمایت از تولید و سرمایه ایرانی اولویت اصلی برنامه های دولت باید باشد و با عنایت به این مهم که صنعت چرم و کفش کشور جزء مزیت های ملی کشور ما محسوب می گردد، ضروری است که در جهت تولید تمام عیار کفش ایرانی قدم برداریم.
وی، کفش تبریز را از لحاظ کیفیت بسیار مشتری پسند بیان کرده و بیان داشت: هنوز هم صنعت چرم و کفش تولیدی تبریز در بازارهای کشورهایی چون انگلیس، آلمان و فرانسه خریداران زیادی دارد و نیازمند حمایت بیشتر است.
وی در خاتمه گفت: صنعت چرم و کفش پتانسیل بسیاری برای توسعه و پیشرفت را دارد  و انصافا با تلاش هایی که از سوی اتحادیه کفاشان تبریز، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان چرم استان، اتحادیه لوازم کفش و چرم فروشان تبریز و انجمن صنعت کفش تبریز صورت گرفته است، صنعت چرم و کفش تبریز جایگاه خود در کشور را یافته ولی نیازمند تلاش بیشتر برای توسعه بیشتر است و بنده هم آماده هرگونه کمک برای حل مشکلات این صنعت هستم.
شایان ذکر است: دکترپاشائی از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان برتر و موفق در تبریز و کشور، بیشترین پیگیریها را در خصوص صنعت نموده اند و در همایش ها و برنامه های صنعتی حضور داشته و قطع یقین نگاه ویژه ای هم  به صنعت چرم و کفش تبریز داشته و به عنوان نماینده مردم در این راستا تلاش خواهد کرد.

دکتر پاشایی: تولیدات قطعه سازی آذربایجان شرقی توان رقابت بین‌ المللی را دارد